+421 902 299 992

 

Age Premium

  Prvná rada od Kérastase vyvinutá špeciálne pre starostlivosť o zrelé vlasy a vlasovú pokožku.

  Spolu s vekom je každá žena vystavená biologickým zmenám, ktoré sú sprevádzané hormonálnu nerovnováhu. Tento proces ovpylvňuje kvalitu zrelých vlasov a vlasovej pokožky.
  Vlasové vlákno je viditelne tenšie a krehkejšie, vlasová pokožka je vysušená.

  Kérastase definuje tri vlastnosti špecifické pro zrelý vlas:

  1. KREHKOSŤ VLASOVÉHO VLÁKNA
  Krehkosť zrelého vlasového vlákna je spôsobená stratou melanínu (farebných pigmentov) a základných stavebných zložiek vlasového vlákna. S úbytkom melanínu dochádza k zníženiu ochrannej funkcie vlasu před UV žiarením, čím sa biele vlasové vlákno stává oslabenejším.
  Zároveň dochádza k redukcii mezibunečného cementu vo vlasovom vlákne, co spôsobuje jeho celkovú krehkosť. Obmedzená produkcia hydrolipidného filmu znižuje ochranu vlasu pred nepríaznivými vonkajšími vplivmi, vlas je suchý a matný.

  2. STRATA HUSTOTY VLASOV
  S vekom dochádza k postupnému stenčovaniu vlasového vlákna a tak aj k zníženiu hustoty vlasov.
  Výsledkom je celkový úbytok vlasovej masy. V závislosti na veku sa môže hustota vlasov znížit až na 40% v porovnaní s hustotou vlasov bežnou ve veku 30-tich rokov.

  3. SUCHÁ VLASOVÁ POKOŽKA 
  Vlasová pokožka je prirodzene chránena hydrolipidným filmom. S pribúdajúcim vekom dochádza vplyvom hormonálnej nerovnováhy k zníženiu produkcie séba, jednej zo základných zložiek hydrolipidného filmu, čím sa znižuje ochrana vlasovej pokožky a následna tak dochádza k jej vysušeniu.

  Nová technologia Systéme Pro-Supplenium vyvinutá v laboratóriách Recherche Avancée L’Oréal. Kombinácia účinných látok, ktoré dodávajú zrelým vlasom základnú zložku potrebnú pre ich pevnosť, silu a vitalitu.
  1. SYSTEME PRO-SUPPLENIUM

  • Derivát kalcia: preniká spolu s potrebnými minerálmi do vnútra aj na povrch vlasového vlákna, okolo ktorého vytvára ľahký elastický film, ktorý dodává krehkým vlasom potrebnú pružnosť.
  • Derivát vitaminu F + Ceramidy: umožňujú relipidáciu vlasového vlákna a zároveň posilňujú jeho vnútornú štuktúru doplnením chybajúceho mezibunkového cementu.
  • Extrakt z granátového jablka + UV filtr: chráni vlasové vlákno pred nepriaznivými vplivmi vonkajšieho okolia a pred UV žiarením.

  2. KYSELINA HYALURONOVÁ

  • Úplne prvý krát je kyselina hyalurónová prítomná vo vlasovej strarostlivosti
  • Hydratuje a vyživuje vlasovú pokožku, čím jej navracia rovnováhu a vitalitu

  3. INTRA-CYLANETM

  • Nutri-vitalizačná „injekcia“ pre vyplnenie chýbajúcej štruktúry krehkého vlasového vlákna
  • Vytvára trojrozmernú štruktúru vo vnútri krehkého vlasového vlákna, ktoré mu dodá silu, pevnosť a tvar
  • Vlasy sú poddajnejšie, pevnejšie a na pocit hustejšie.

  Prípravky novej rady Age Premium

  Bain Substantif

  Nutri-vitalizačný šamponový kúpeľ pre zrelé vlasy obohatený o aktívne anti-oxidačné zložky. Vlasy sú vyživené, ľahko upravitelné a plné energie a lesku.

  Masque Substantif

  Regeneračná maska pre starostlivosť o zrelé vlasy a vlasovú pokožku. Obohatená o anti-oxidanty a kyselinu hyalurónovú, ktorá dokonale hydratuje vlasovú pokožku a je vedoucou technologiou v anti-agingové starostlivosti. Maska je unikátna kombinacia starostlivosti pre výživu a revitalizáciu vlasov a hydratácii vlasovej pokožky.