+421 902 299 992

 

INOA

  inoa680

  Počas sto rokov boli v L´Oréali objavené desiatky technológií, inovácií a patentovaných zložiek, ktoré znamenali dôležité míľniky v histórii farbenia. Medzi najznámejšie patrí napríklad farba Majirel, ktorá bola uvedená na trh v roku 1978 a obsahovala ako prvá farba na svete patentovanú molekulu ionen G, starajúca sa o vlas počas procesu farbenia. Na začiatku 90. rokov vyvinuli laboratória L’Oréal farbu tón v tóne Diacolor, ktorá neobsahovala amoniak a ktorá dokázala prilákať do kaderníckych salónov novú skupinu zákazníčok.

  Mohlo by sa zdať, že vo farbách na vlasy už bolo dosiahnuté všetko, čo by sme si mohli predstaviť, no opak je pravdou. Prieskumy medzi kaderníkmi aj ich klientkami ukázali, že je tu stále priestor na ich zdokonaľovanie. A tak, aby mohli kadernícke salóny ponúknuť ženám novú úroveň komfortu počas farbenia, ešte väčšiu šetrnosť k vlasovému vláknu a zároveň optimálny farebný výsledok, vytvorili laboratóriá L’Oréal revolúciu vo svete farbenie vlasov, ktorá prevracia základné princípy dnešných oxidačných farieb.

  Laboratóriá L’Oréal vyvinuli celkom nový princíp, ktorý umožňuje dosiahnuť rovnaký výsledok ako klasické oxidačné farby a popritom poskytnúť kaderníkom a hlavne ich zákazníčkam množstvo ďalších výhod. Názov tejto novej technológie znie Oil Delivery System. Táto jedinečná technológia umožňuje využívať inú alkalickú látku ako je amoniak a tak farba novej generácie je bez akejkoľvek nežiaducej vône. Inovatívna INOA od L’Oréal Professionel poskytuje neuveriteľný komfort pri práci a jednoduchosť používania spolu s nekonečným množstvom verných a ľahko predvídateľných odtieňov. INOA sa skladá z troch častí. Prvou je oleo gél, založený na olejovej báze, ktorý obsahuje najmä dermoprotektívne zložky, ktorých účinnosť bola preukázaná u osôb s citlivou vlasovou pokožkou, ďalej je to farbiaci gél obsahujúci farbivá a alkalické činidlo, ktorý nahrádza amoniak a treťou je oxidačný krém Rich oxidant s jedinečným zložením, ktorý okrem peroxidu vodíka v sebe prvýkrát obsahuje dvojicu kozmetických látok – už známy ionen G, ktorý pôsobí vo vnútri vlasového vlákna a ochraňuje ho, a navyše ochranný polymér, ktorý uhladzuje nerovnosti na povrchu vlasového vlákna.

  Prepojenie a vzájomné pôsobenie týchto troch jedinečných zložiek umožnilo vytvoriť farbiacu zmes, ktorá zaisťuje optimálnu šetrnosť k vlasovej pokožke a optimálny rešpekt k vlasovému vláknu. Ako dokazujú mnohé testy zamerané na komfort pri aplikácii, ktorá sa realizovala u žien s citlivou vlasovou pokožkou, u farby INOA bolo konštatované menej nepríjemných pocitov (ako je svrbenie alebo pálenie zmesi na pokožke počas aplikácie) v porovnaní s klasickými oxidačnými farbami. AFM (Atomic Force Microscopy) je mikroskopický test, ktorý dokáže určiť mieru narušenia povrchu vlasu a práve tento test preukázal mimoriadnu kvalitu povrchu vlasového vlákna, ktoré je chránené vnútri aj na povrchu a prirodzená lipidická hodnota jadra vlasu aj základné aminokyseliny sú zachované.

  Tento jedinečný technologický objav určite výrazne zmení budúcnosť kaderníckej profesie ale aj skúsenosti žien, ktoré si farbia vlasy v kaderníckych salónoch. Zákazníčky vďaka inovatívnej farby INOA môžu farbenie vlasov odteraz vnímať ako úplne nový nevídaný zmyslový zážitok.